Přeskočit na obsah

Proběhlo školení nových materiálů a technologií pro výstavbu i rekonstrukce

Naše centrum hostilo významnou akci, která se věnovala novým a moderním trendům ve stavebnictví, architektuře a developmentu. Toto setkání pořádaly online televize TV Architect a TV Bydlení a na pořadu dne byly zajímavé přednášky na nejrůznější témata.

Program zahájil pan Jan Votápka ze společnosti S-Power, který návštěvníky uvedl do problematiky fotovoltaických řešení pro firmy, komerční prostory a developerský segment. Jako druhý představil pan Dominik Basl společnost Prefab Factory, která se věnuje výrobě prefabrikovaných koupelnových modulů, jejich vývoj a stále rostoucí zájem o tento systém nejen v ČR, ale i po celém světě. Třetí v pořadí následovala prezentace výrobního závodu TechnoArt, která vyrábí opravdu pestrou škálu výrobků z keramických dlažeb a umělého kamene, jako jsou kuchyňské pracovní desky a pulty, umyvadla a umyvadlové desky, ale i stoly, parapety, recepční či barové pulty, bazénové a exteriérové tvarovky, schodovky a mnoho dalšího a byl zde představen i velice zajímavý inovativní systém tzv. skryté (neviditelné) indukční varné desky, umístěný pod keramickou pracovní deskou v kuchyni. Jako poslední přednášející vystoupil pan Martin Habina, hlavní architekt a jednatel společnosti Atelier Habina, který detailně představil obnovu Paláce Morava v Brně, včetně rehabilitace původních velkoformátových ploch a dalších částí fasády tohoto architektonického skvostu.

Podívejte se na přiložené fotografie a video z této akce, které vám přiblíží atmosféru tohoto dne v našem centru pro bydlení.