Přihlášení

Fotograf architektury Jiří Šebek vystavuje v New Living Center Bratislava

Aktualizováno: 13.03.2019 12:45

Výstavu nazvanou Chrámy nové doby fotografa Jiřího Šebka můžete v těchto dnes zhlédnout v New Living Center Bratislava. Společnost ProCeram je partnerem této výstavy. Výstavu jste měli možnost zhlédnout koncem minulého roku i zde v New Living Center Praha. Černobílé fotografie mapují současné architektonické dominanty Prahy. Autor tyto budovy vnímá jako novodobé chrámy, posvátné budovy.

Výstava je zdarma k vidění až do 22.3.2019 v New Living Center Bratislava na adrese Rožnavská 5303/4.

O autorovi a výstavě Chrámy nové doby

Jiří Šebek je minimalista, který se ve své volné tvorbě zaměřuje na fotografii staré Prahy a detaily moderní architektury. Je perfekcionista, který fotografuje komerční architekturu pro architektonická studia i stavební firmy. Jiří Šebek, umělecký fotograf a držitel grantu Prahy v soutěži Czech Press Photo vytváří vizuálně čisté fotografie, které vynikají ladností linií a křivek. Díky černobílému pojetí většiny fotografií dává vyniknout struktuře fotografovaných objektů. Neustále přemýšlí nad tím, jak zachytit dokonalý okamžik. Na mnoho míst se vydá pětkrát či desetkrát, aby zde zachytil správné světlo, či našel nejlepší úhel pohledu.

Chrámy nové doby jsou protipólem ke klasickému stylu pražských budov i Šebkově typické tvorbě. Pro tuto sérii, ostatně jako pro všechny Šebkova díla, je charakteristická preciznost, minimalismus a čistota podání. Velmi často jsou budovy zabírány od druhého a třetího patra. Parter bývá z důvodu rušivých elementů vynechán. První fotografie ze série Chrámy nové doby vznikly na jaře roku 2016. Jsou tomu tedy již tři roky, co si umělecký fotograf Jiří Šebek vizualizoval svou představu o fotografiích moderní architektury.

 

zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít